Новини

Як українським аграріям вийти з тіні?

sunset-2683430
Щороку в «тіньовому» агросекторі «обертається» мінімум 16 млрд грн.  Світовий банк говорить, що щороку аграрії виводять в тінь мінімум половину площ посівів зернових.
Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський у коментарі для Agravery називає АПК одним з найменших секторів «тіньової економіки» України.

«Сірий імпорт» або контрабанда дає мінімум 80 млрд грн тіньового обороту щороку, виведення прибутків в офшори – 50 млрд грн щороку, заниження оборотів підприємств – 20 млрд грн щороку, недосплата земельного податку – 10 млрд грн щороку. Також він додає, що це міф, що  більшість «тіньовиків» – малий та середній бізнес (МСБ).
“У нас частка МСБ в економіці дуже мала, всього 16% ВВП. На «спрощенці» у нас «сидить» лише 7% МСБ, занижують обороти лише 8% МСБ. Насправді більшість «тіньовиків» – олігархічний бізнес, який працює на експорт. Наприклад,  75% товарів з України вивозиться за так званими непрямими контрактами. Але так крупні компанії намагаються вижити під час конкуренції із транснаціональними компаніями, котрі мають більше «вільних» фінансів, кометує експерт”.
Як припинити «податкові оптимізації», на думку Володимира Дубровського? По-перше, оподаткувати не прибутки,  а виведені капітали. Відповідний законопроект Мінфін обіцяв подати до парламенту, але досі цього не зробив. По-друге, нарешті реформувати податкову міліцію у Службу фінансових розслідувань (СФР). Така установа не має «пресувати» малий та середній бізнес, але розслідувати схеми ухиляння від сплати податків. Наприклад, схеми із трансфертним ціноутворенням. Також треба менше навантаження на фонд заробітної плати та реформа нарахування і сплати ПДВ.
Грудень 10, 2017