Новини

Закон “Про валюту” змінить ринок

money7

Запропонований президентом законопроект лібералізує валютне регулювання, про це заявив виданню “Новое время” виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

У Верховну Раду президентом запропонований законопроект Про валюту. Про що він?
За словами Боярчука- це дуже прогресивний інструмент, порівняно з тим однойменним декретом, який у нас був раніше. Декрет застарів, а законопроект, натомість, передбачає значні моменти лібералізації.

Законопроект передбачає, що коли все працює, то все працює нормально. Відбуваються якісь ліберальні/напівліберальні речі, торгівля, мінімальне втручання Нацбанку. Коли ж трапляється щось неприємне: починаються пертурбації, волатильність – включається Рада з фінстабільності. Вона вводить певні обмеження, абощо. Такі ідеї повинні певним чином надихати інвесторів.

Основоположний принцип нового законопроекту, за словами експерту, – «дозволено все, що не заборонено» – дерегулювати конкретні речі та механізми. Відтак законопроект дає певні можливості, але залишає місце для певної невизначеності: що буде, коли почнеться волатильність і т.д.

Законопроект «Про валюту» закладає основи, тому безпосередньо не впливає на життя пересічного українця. В ідеальному світі гривня повинна вільно конвертуватись, і ви не повинні відчувати себе якимсь неповноцінним, користуючись українською валютою. Ви не повинні бути обмежені, закупляючись закордоном чи використовуючи платіжні системи на кшталт PayPal. Користування фінансовими послугами світової якості – це і є наслідок повноцінної лібералізації.

Це такий же фундаментальний документ, як закон «Про ринок електричної енергії України». Чи змінив цей закон щось у житті пересічного українця? Ймовірно, що ні. Ви не можете вибрати постачальника, хоча закон це і передбачає. Законопроект «Про валюту» має такий же масштаб – це важливий крок, але роботи ще багато.

Березень 14, 2018