Новини

Знову провал в Doing Business

db

“Економічна правда” підготувала аналітичну статтю, де проаналізувала причини неуспіху України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. Зокрема привернула увагу до проблеми підключення до електромереж, якими займаються експерти CASE Україна в рамках Програми USAID “Лідерство в економічному врядуванні”.

…є багато можливостей для різкого зростання країни в рейтингу вже зараз. Наприклад, підключення до електромережі — ахілесова п’ята для інвестицій в Україну. Минулого року зростання було на рівні статистичної похибки. Цьогоріч – так само. Ще більше року тому експерти програми USAID “Лідерство в економічному врядуванні” проаналізували проблему і визначили основні кроки для спрощення доступу до мереж інвесторам, які хочуть вкладати гроші в новий бізнес в Україні.

“Зменшення кількості процедур до трьох: заява, оплата, підключення, а також обмеження максимального терміну виконання підключення — енергетики погоджуються на 120 днів у найскладніших випадках — радикально змінить позицію України у рейтингу Doing Business. Зокрема, за підключеннями позиція може підвищитися щонайменше до 39 місця порівняно із 185 місцем зараз. А загальний рейтинг України може покращитися як мінімум на 35 позицій і сягне 61 місця порівняно з нинішнім 96 місцем. Оцінки наведені на основі симулятора рейтингу Doing Business”, — писав ще напередодні минулорічного рейтингу виконавчий директор “CASE Україна” Дмитро Боярчук. Як видно, за рік – нуль змін.

Детальніше у статті за посиланням.

Жовтень 27, 2016